czwartek, 29 października 2015

"Ziemie jałowe", Stephen King - recenzja

Złe ziemie



Roland Deschain z Gilead, ostatni żyjący rewolwerowiec, nie ustaje w swej drodze ku Mrocznej Wieży. W misji dotarcia do celu pomagają mu Eddie Dean oraz Susannah, sprowadzeni przez magiczne drzwi z różnych czasów z Nowego Jorku. Jednak ich ka-tet, grupa ludzi złączonych przez ka (los), jest niepełne. Do magicznej liczby brakuje jednej osoby.

środa, 21 października 2015

"Duuuszki w kąpieli" - recenzja gry

Duchowe kąpiele



Gra Duuuszki, która ukazała się jakiś czas temu nakładem wydawnictwa Egmont, okazała się nie tylko dobrą grą familijną, ale także imprezową. Gracze musieli wykazać się refleksem i spostrzegawczością, dzięki czemu rozgrywka przebiegała szybko i w atmosferze pełnej humoru. A jak to jest z młodszą siostrą, czyli Duuuszkami w kąpieli?

niedziela, 11 października 2015

"Cuda i Dziwy mistrza Haxerlina", Jacek Wróbel - recenzja


Pieprzony los prywaciarza


Życie drobnego przedsiębiorcy nie jest łatwe. Ciągłe dbanie o interesujący asortyment, na który znajdzie się nabywca, wyprzedzanie konkurencji co najmniej o krok, podatki i papierkowa robota czy wreszcie nieunikniony problem z reklamacjami, to tylko kilka kamyczków z lawiny, na jaką narażony jest obrotny kupiec, który chce zarobić trochę grosza. Przedstawiciele niektórych specyficznych branż mają jeszcze gorzej – demony, bandyci czy rzadko spotykane magiczne stworzenia potrafią skutecznie skomplikować transakcje, a to może rzutować na reputację i ciągnąć się za człowiekiem przez lata. Tym bardziej, że Mistrz Haxerlin nie do końca jest tym, za kogo się podaje, a jego wyroby nie zawsze działają tak, jak życzy sobie tego nabywca.

środa, 7 października 2015

"Dżungla", Dariusz Sypeń - recenzja

Prawo dżungli




Najstarsze z praw natury mówi, że przetrwa ten, kto jest najsilniejszy. Choć w XXIII wieku ludzie polecieli w kosmos i skolonizowali Marsa, nie można powiedzieć, że są panami tej planety. Nieudana terraformacja, nieprzyjazny klimat, szczątkowa roślinność i monotonna czerwień marsjańskiego piasku, nie sprzyjają rozwojowi cywilizacji. Kolonizatorzy skupiają się w zonach, na sąsiadów patrzą z wrogością, a dodatkowo oliwy do ognia dolewa rozrastająca się i przerażająca wszystkich dżungla.

czwartek, 1 października 2015

Wywiad z Pawłem Majką, autorem "Niebiańskich pastwisk"




Paweł Majka

urodził się w 1972 roku w Krakowie i mieszka w nim dotychczas. Publikował w najważniejszych pismach i na portalach internetowych, m.in. Science Fiction Fantasy i Horror, Fantasy & Science Fiction (edycja polska), Nowa Fantastyka, Czas Fantastyki, Fahrenheit, Esensja, Creatio Fantastica. Jego opowiadania znaleźć można w antologiach: Nowe idzie, Science fiction, Kanon barbarzyńców, Tempus fugit, Rok po końcu świata. Wydał bestsellerowe powieści: Dzielnicę Obiecaną, pierwszą polską powieść należącą do Uniwersum Metro 2033, oraz Pokój Światów. Teraz, w ramach serii Horyzonty zdarzeń, ukazała się kolejna jego książka, Niebiańskie pastwiska.