środa, 7 lutego 2018

Fantasmagoria Gniezno, 9-11 lutego 2018 - zapowiedź konwentu


Sezon konwentowy czas zacząć! Tym bardziej miło mi, że pierwszy w tym roku konwent, na którym się pojawię, odbywa się niejako na moim podwórku - w Gnieźnie.

Dziewiąta edycja konwentu zapowiada się iście bombowo - przez trzy dni w Miejskim Ośrodku Kultury będziecie mieli okazję wysłuchać prelekcji, spotkać się z zaproszonymi gośćmi czy odwiedzić wioskę postapo.

Ale... Mnie również możecie spotkać w Gnieźnie. Zainteresowanych tematami gwiezdnowojennymi zapraszam na następujące punkty programu:

SOBOTA, 10 lutego, godz. 10.00 - 25 najciekawszych kobiet w Gwiezdnych wojnach

Wraz z Magdaleną „Cathią” Kozłowską będziemy omawiać interesujące kobiece postaci nie tylko z nowego kanonu, ale także EU.

Pamiętacie te elaboraty o tym, jak to nareszcie są w Gwiezdnych wojnach interesujące postaci kobiece? My też je pamiętamy i do dzisiaj kręcimy głowami z pełnym niedowierzaniem. Zarówno w starym, jak i w nowym kanonie znaleźć można całe mnóstwo naprawdę niesamowitych kobiet i postaramy się Wam pokrótce przybliżyć ich sylwetki. Wybór ściśle subiektywny.

SOBOTA, 10 lutego, godz. 14.00 - Wcielenie zła czy gwarant ładu i porządku? O gwiezdnowojennym Imperium w nowym kanonie

Tym razem samodzielnie o Imperium i sposobie przedstawiania jego przedstawicieli w nowym kanonie.

Dzięki wprowadzeniu nowego kanonu Imperium Galaktyczne, wcielenie zła w „Gwiezdnych wojnach”, zyskało nieco inne oblicze. Nie są to już szaleni i żądni krwi imperialni znani z Expanded Universe, ale osoby pragmatyczne, wierzące w to, że rządy silnej ręki przywrócą ład i porządek w Galaktyce. Nie daj się zwieść rebelianckiej propagandzie, przyjdź i przekonaj się sam, jak naprawdę wygląda życie pod rządami Imperatora!


NIEDZIELA, 11 lutego, godz. 10.00 - Droga bohatera w Gwiezdnych wojnach

Magdalena „Cathia” Kozłowska

Dlaczego właściwie ta saga została okrzyknięta współczesnym mitem? W końcu jest wiele opowieści, snujących historię o młodym chłopcu ratującym księżniczkę! A słyszeliście o schemacie Campbella? Nie? Ano właśnie. Odpowiedź na nasze pytanie znajdziemy właśnie tam.

NIEDZIELA, 11 lutego, godz. 13.00 - 501 Legion, czyli jak dołączyć do Imperium

To prelekcja dla chętnych by przywdziać zbroję szturmowca czy imperialny mundur.

Jeśli zawsze marzyłeś o zostaniu szturmowcem (tym jedynym, który będzie trafiał), jeśli marzy ci się mundur Floty (lub inny) albo paradowanie w czarnej pelerynce z czerwonym mieczem świetlnym, to wygląda na to, że 501 to miejsce dla ciebie. Chcesz się dowiedzieć, o co chodzi i z czym to się je? Nic prostszego, wprowadzimy cię w tajniki tworzenia profesjonalnego imperialnego kostiumu, a także pokażemy, jak dołączyć do Polish Garnison.

Gdybyście chcieli posłuchać, co mamy z Cathią do powiedzenia, zapraszam. Można mnie też będzie łapać gdzieś na korytarzach MOKu, więc jeśli ktoś ma ochotę porozmawiać, podchodźcie śmiało. Oczywiście punkty starłorsowe nie są jedynymi godnymi uwagi - zachęcam do przejrzenia całego programu, a znajdziecie go w tym miejscu

Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe będą usuwane.