czwartek, 30 maja 2013

Dalek - poduszka

Ostatnio mam mało czasu na wyszywanie - ciepło się zrobiło i trzeba zająć się ogrodem, poza tym sporo czasu zajęło mi robienie i wypisywanie ślubnych zaproszeń (zachciało mi się kaligrafowania trzema kolorami atramentu) - ale chciałam Wam pokazać moją pierwszą wyszywankę, która posłużyła za obrazek do poszewki na poduszkę. Poszewkę uszyła mi moja przyszła teściowa, która robi niesamowite rzeczy z kawałków materiałów i szyje nie tylko patchworkowe poszewki, ale również kołderki.


Jak widzicie, na hafcie jest Dalek, jeden z arcywrogów Doktora Who. Kolor ramki oraz reszta tkaniny mają nawiązywać do serialu - ramka kolorem nieco przypomina barwę TARDIS, a kółka mogą kojarzyć się z planetami czy w ogóle Wszechświatem. Poduszka jest bardzo przyjemna i miękka i lubię używać jej podczas czytania książek, gdy wyleguję się na leżaku.

Jak Wam się podoba?

2 komentarze:

 1. Poducha świetna. :D Bardzo lubię taki zestaw barw. Co do samego Daleka, to mignął mi gdzieś rysunek z nim, ale brzęczącym "Procrastinate! Procrastinate!" , co moim zdaniem bardziej pasowałoby do wylegiwania się na leżaku. ;)

  PS. Będzie jutro czerwcowa kartka z okazji dnia dziecka? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hm, o kartce na dzień dziecka nie myślałam, ale może będzie coś innego :)

   Usuń

Komentarze obraźliwe będą usuwane.