piątek, 13 września 2013

O "Coś na progu" słów kilka

Dziś piątek trzynastego, więc jest to chyba jak najbardziej dogodny dzień dla postu o pewnym pełnym niesamowitości czasopiśmie. Mam na myśli "Coś na progu", które ukazuje się nakładem wydawnictwa Dobre Historie od nieco ponad roku.

O COŚiu usłyszałam po raz pierwszy od mojej koleżanki Kasi, wielkiej miłośniczki niesamowitości wszelakich. A że akurat na rynku jest coraz mniej ciekawych czasopism o takiej tematyce (o weird fiction dotychczas nie było nic), informacja o czymś nowym zainteresowała mnie.Czasopismo zawiera szereg tekstów o tematyce fantastycznej, opowieści niesamowitych, horrorów czy kryminału. Artykuły są bardzo różnorodne, co pozwala zapoznać się z nie tylko ze znanymi postaciami tego typu literatury, ale także poznać tych mniej znanych. Ciekawymi dodatkami są przedruki wywiadów z pisarzami z przełomu wieków (np. z Arturem Conan Doylem), a także teksty traktujące o bohaterach kina klasy B (czy nawet C). W COSiu można znaleźć także różne opowiadania oraz krótki komiks. Każdy numer ma jakiś temat przewodni, który zahacza o świat komiksu, film czy literaturę.

Od kilku miesięcy na łamach COSia,a także w internecie, trwała akcja mająca na celu zebranie funduszy na wydanie pierwszego polskiego komiksu z pulpową bohaterką - Tequilą. W czasopiśmie można zobaczyć pierwsze krótkie komiksy, a także śledzić kolejne informacje dotyczące Projektu Tequila.


Czasopismo ma bardzo wygodny format zeszytowy i konkretną objętość. W natłoku szybkich i jak najkrótszych informacji wzorowanych na newsach internetowych, kilkustronicowe artykuły są czymś naprawdę odświeżającym. Niektórych czytelników może razić średniej jakości papier i czarno-białe strony, ale mi to akurat nie przeszkadza - w tym przypadku ważna jest treść, a także atrakcyjna cena.

Podsumowując, to fantastyczna inicjatywa i dlatego też o niej piszę. Takie rzeczy należy promować, tym bardziej, że - jak już wspomniałam - w Polsce jest ich jak na lekarstwo. Dlatego zachęcam do czytania COSia. A więcej informacji możecie znaleźć tutaj

Czy ktoś z Was, drodzy Czytelnicy bloga, zna już to czasopismo? Możecie podzielić się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe będą usuwane.