wtorek, 1 marca 2016

"Zombie w kulturze" - pierwsza polska monografia o umarlakach.

Za zombie nie przepadam, choć ostatnio coraz więcej mam z nimi do czynienia czy to oglądając filmy czy czytając książki. Popularność zombie jest faktem, dlaczego więc nie zbadać szerzej tego zjawiska?


Ośrodek Badawczy Facta Ficta rusza z ciekawą inicjatywą. Seria Perspektywy Ponowoczesności, wydawana od 2016 roku, pow­stała z myślą o potrzebie dopełnienia krajobrazu pols­kiej humanistyki o istotne problemy i tematy badawcze filozofii, kultury i sztuki końca XX i początku XXI wieku.

Jako jedne z nielicznych pozycji na polskim rynku publikacji naukowych, książki w serii dystrybuowane są za darmo w wersji elektronicznej – i udostępniane czytelnikom w ramach licencji Creative Commons BY 4.0 (uz­nanie autorstwa) celem promowania otwartego i bezpłatnego dostępu do wiedzy.

Monografia Zombie w kulturze pod redakcją Kseni Olkusz jest pierwszą w Polsce próbą syntetycznego opracowania filozoficznych i antropologiczno-kulturowych kontekstów związanych z funkcjonowaniem narracji „zombie-centrycznych” w ponowoczesności. Książka ta jest zarazem pierwszym tomem serii monografii naukowych Perspektywy Ponowoczesności, mającej w założeniu wydającego ją Ośrodka Badawczego Facta Ficta w Krakowie wzbogacać krajobraz polskiej humanistyki o istotne problemy i tematy badawcze z zakresu filozofii, kultury i sztuki końca XX i początku XXI stulecia.

Warto przyjrzeć się bliżej tej inicjatywie, ponieważ lektura zapowiada się naprawdę ciekawie. A obserwując poczynania Ośrodka śmiem twierdzić, że już w najbliższym czasie powstaną kolejne interesujące publikacje.

Więcej informacji o badaniach, a także o tym, skąd można pobrać darmową publikację znajdziecie TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze obraźliwe będą usuwane.